banner
banner

2016 Jean Tesettür Modası

2016 JEAN TESETTÜR MODASI

Bu yılın tesettür modası eşarplara oranla daha koyu renklerden oluşuyor . Daha çok tek parça olarak tercih edilen kıyafetler iki renk olarak seçimini tamamlıyor . Koyu renkli kıyafetleri daha çok koyu renkli eşarplar takip ederken sık sık zıt renklerin bir arada kullanıldığı da oluyor . Bu senenin trendleri arasında daha çok on sekiz , yirmi yaşlar için etek üzerine pantolon askısı aksesuar olarak tercih edilirken yine aynı yaş grubu için daha çok cıvıl cıvıl renkler hem kıyafetlerde hemde eşarplarda bir arada kullanılabiliyor . Belli yaş guruplarına ayrılmayan tesettür giyimin her kıyafeti hemen hemen her kesime hitap ederken daha orta yaşlar pançolarda daha çok nakış işlemesi tercih ediyor . Bu işlemeli pançoların üzerine ise püsküllü yün eşarplar bu aralar daha çok ön plana çıkıyor . Koyu renklere takılıp kalmak istemeyenler içinde güzel bir şeyler düşünülmüş aslında . Bu da daha çok siyah ya da lacivert üzerine açık pudra ya da beyaz desenler olarak kendini gösteriyor ve bu tür kıyafetlerle eşarp kombinlemek o kadar zor olmuyor .

Her mevsim kullanımı rahat olan bahçıvan pantolonlar , tesettür giyimde kendisini daha çok bol paçalı olarak gösterirken içine giyilebilecek tek renk bir badi ile tamamlanabiliyor . Bu tür bir kıyafetin altına beyaz bir spor ayakkabı elegan bir görüntü sergileyebiliyor . Daha çok piknik ya da benzeri yerlerde giyilmesi tavsiye edilen bahçıvan pantolonlar eğer üzerine şık ve yine spor bir kemerle tamamlanacak olursa bir alışverişe giderken ya da kahve içmeye giderken de rahatlıkla tercih edilebilir . Tabi bu tür bir kıyafetin üzerine seçilecek eşarbın yine tek düze veya otantik desenli olması ilk tercihtir ve bağlama şekli boyundan olarak spor görüntü devam ettirilebilir . Çanta olarak büyük boy kol altında biten askılı mat bir çanta kullanılabilir ya da çapraz askılı küçük bir çanta da olabilir .

Bu sene bahçıvan elbiseler de yine pantolonlar kadar rövanşta olup  gayet zarif görüntüsü ile hanımlara müthiş bir hoşluk katarken , cici duruşu ile de kişiyi olduğundan daha genç gösterebiliyor . Tabi bu tür bir kıyafetin üzerine yine uçları püsküllü keten bir şal ve ayakkabı olarak da babet tercih olabilir . Spor kıyafetlerle genellikle makyaj yapılmaması her zaman kişiyi daha doğal gösterecektir ama illaki yapmadan çıkmak olmaz gibi bir düşünce söz konusu ise çok doğal belli belirsiz bir makyaj  yapmakta bir sakınca yok . Ama küçük bir dokunuş olsun diye belki dudaklara parlatıcı biraz fazla kullanılabilir . Bir de bahçıvan değilde dar paça bir pantolon giyilecekse üzerine yine iki bin on altının en moda gömleği olan uzun tunik şeklindeki oduncu gömleği ile kombin tamamlanırken açık bir renk eşarp harika duracaktır .

2016 Jean Tesettür Moda Resimleri


Article Categories:
Genel
Likes:
0

Related Posts


Popular Posts

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title